Alerji Nedenleri


Alerji Nedenleri

Ev tozu akarları (toz akarları)

Toz akarları evlerimizin çevresinde yaşayan mikroskobik arachnidler vardır. Onlar sıcak, nemli ortamlarda ve en önemlisi, insan derisinde küçük gevreği ile beslenirler. Onların dışkı ve vücutlarının kalıntıları insanlar için son derece agresif bir protein içerir. Onların mikroskobik boyutta ve çok hafif bu parçacıklarını bizim evimizde hava yoluyla seyahat eder ve halı, perde, mobilya bulunur … Her toz akarı iki ila dört ay arasında yaşıyor ve alerjinin önemli bir kaynağıdır. Günde yaklaşık 20 pislik üretir. Bir çift yatak kolayca 2 milyon akarları barındırabilir.

Gazlar

Formatlı ürünler ve temizlik aerosol kurşun duman veya koku üretebilir.
Gaz sobaları, su ısıtıcıları, soba, gazyağı ısıtıcıları, kurutma makinesi ve şömine gibi Yanma ekipmanları, ayrıca yanlış kullanılırsa kirleticilerin sayısını artırır. Bu
tehlikeli toksinlerin uzun süreli solunması baş ağrısı, baş dönmesi veya daha ciddi sorunlara yol açabilir.

Polen

Alerji ve saman nezlesinin önemli bir nedeni olan polen parçacıkları hava içinde bulunur. Açık pencere ve kapılardan ev içerisine girebilir. Polenden birçok kişi alerji muzdaripdir. Evde alerjene duyarlı, ancak açık alanlarda allerjen büyük miktarlarda bulunur.

Virüs ve Bakteri

Bakteriler ve virüsler evin hava ve yüzeyleri bulunduğundan nezle ve gribe neden olabilir. Onlar yani virüs ve bakteriler, evcil hayvanlar, mantarlar ve bakteriler Legionella gibi üreyebilir. Su depoları, klima kanalları yoluyla dışarıdan gelebilir. Tüberküloz ve diğer solunum hastalıkları gibi daha ciddi hastalıkların da başlamasına bu kirleticiler neden olabilir. .

Mantarlar

Mantarlar ve kalıp karanlık, nemli yerlerde yetişir. Bu alerji veya astıma neden olan hava yoluyla dolaşır ve sporlar oluşturur. Mantarlar, duvarlar, banyo ve duvar kağıdı, ahşap, seramik zemin üzerinde görünür. Evlerde küf ve mantarların varlığı nemlendiriciler, vaporetas, kir ve su filtrasyon gibi nem oluşturmaya aletleri kullanımı ile artar.

Sigara dumanı

Sigara dumanı baş ağrısı, boğaz ve gözlerde tahrişin yanı sıra kronik bronşite neden olabilir. Çocuklarda duman soluması enfiye solunum komplikasyonları geliştirme olasılığı daha yüksektir. Kalp hastalığı ve akciğer kanseri uzun süreli maruz kalma ile kurulan sonuçlardır.

Asbest

Asbest çoğunlukla akustik yalıtım, yer karoları ve birçok bina duvarları gibi malzemelerin ısıtılması ve binada bulunan bir maddedir. Yaşlı malzemeler de bozulmaya başlar. Asbest içeren bu malzemekler sağlık riski oluşturur. Asbest lifleri havada olur ve inhale edilir.

Nemlendiriciler, nem gidericiler ve klima.

Nemlendiriciler, nem gidericiler ve klimaların uygunsuz kullanımı ateş, baş dönmesi, astım, sindirim problemleri, nefes kesilmesi ve boğaz ağrısı, burun ve göz gibi rahatsız edici belirtilereneden olabilir.

Temizlik VOC Pestisit Ürünleri, Ev

bu bileşikleri evde kullandığımız çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Binlerce listelenen bu ürünler oda spreyleri, her türlü boya, vernik, tiner, yapı malzemeleri, halı ve diğer ev ürünleri, temizlik ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlere maruz kalma belirtileri şunlar olabilir: Solunum ve gözlerde tahriş, burun tıkanıklığı, cilt tahrişi, baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma.

Alerji Nedenleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0530 320 06 66
0212 438 43 99

Alerji Nedenleri