Solunan Hava Kalitesi & Çocuklar


Solunan Hava Kalitesi & Çocuklar

Çocuk sağlığı ve solunan hava…

Çocuklar kirleticilere karşı yetişkinlere oranla daha duyarlıdır; Çünkü hala gelişme çağında olan çocuklar orantısal olarak daha fazla hava solur. Bu nedenle çeşitli kimyasallar, Partiküller ve alerjiye neden olan maddeler gibi iç mekan kirleticileri çocuklar üzerinde daha ağır sağlık etkileri yaratabilir.

Hava Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Çocuklar vücut boyutlarına oranla yetişkinlerden çok daha yüksek hacimde hava solur. Çocukların organları ve solunum bağışıklık ve sinir sistemleri hava gelişmektedir. Çocuklar yere daha yakındır. bunun sonucunda yetişkinlere oranla havadaki ağır kimyasalları daha fazla solurlar.

Bebekler ve küçük çocuklar yetişkinlere göre daha çok ağızlarından solur, bu da normalde burunda filtrelenecek partiküller ve fiberlerin akciğerlere nüfuz etme riskini arttırır. Çocukların yetişkinlere oranla nabızları daha yüksektir, böylece kana karışan maddeler dokulara daha hızlı nüfuz ederler.

Solunan Hava Kalitesi & Çocuklar konulu yazımız hakkında aklınıza takılan sorular için ve hava temizleme sistemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0212 438 43 99
0850 840 13 66

Solunan Hava Kalitesi & Çocuklar