Temiz Hava Neden Önemlidir?


Temiz Hava Neden Önemlidir?

Bazı soruların cevapları o kadar açıktır ki o sorular sormaya bile değmezdir. Bu soruları önemsiz sorular olarak adlandırabilirsiniz. Temiz havanın önemini sormak da böyle bir sorudur: Temiz hava sağlık için şarttır, ve herkes sağlıklı olmak ister! Fakat, temiz havasolumanın niye önemli olduğunu sormak mantıklıdır çünkü bu soru çok açık olmayan bir probleme farkındalık getirebilir.

Hava kirliliği günlük hayatımızda büyük ölçüde görünmezdir. Toner tozu, araba egzosu ve toz akarı alerjenleri o kadar küçüktür ki çıplak gözle görülemezler. Daha da ötesi, hava kirliliğinin sağlığa olumsuz etkileri giderek artar. Bu da sağlığımızı biz farketmeden günden güne kötüleştirir

Ama kirli havayı solumanın sağlığımız üzerindeki etkileri çok ciddidir. Dünyada bu konuda sayısız çalışma yapılmış ve hava kirliliğinin doğmamış bir bebekten, yaşlılara kadar herkese nasıl etkilediğini ortaya koymuştur. Sağlık üzerindeki olumsuz etkileri arasında öğrenme güçlüğü, kalp-damar rahatsızlıkları, alerjilerin ve astımın kötüleşmesi ve prematüre ölüm bile vardır. Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı hava kirliliğini ilk 5 sağlık tehditlerinden biri olarak görmektedir. İç ve dış ortamda üretilen ultra ince partiküller ve gaz kirliliği o kadar küçüktür ki vücudumuzun doğal savunmasını geçerler. Burnumuz ve akciğerlerimiz yoluyla bu toksinler kan akışımıza ve oradan da vücudumuzdaki her bölüme ulaşırlar.

Temiz hava niye önemlidir? Bu soruyu sormak önemlidir çünkü ailemizin ve kendimizin maruz kaldığı kirliliğin ve bu kirliliğin hayatımızda ne gibi sonuçları olabileceğinin farkında değiliz.

Hava temizleme cihazları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

0506 787 56 06
0850 840 13 66

Temiz Hava Neden Önemlidir?