Sebze ve Meyve, Organik Besin Depolama Alanının Havası


Sebze ve Meyve, Organik Besin Depolama Alanının Havası

Seralarda özenle yetiştirilmekte olan sebze ve meyvelerin bile bu anlamda gerçek değerleri yakalayamadığı görülmektedir. Yetiştirilen ürünlerin havadaki gözle görül­meyen virüs, bakteri, mantar, küf, rutubet vb. zararlı mikroorganizmalar sebebiyle, havadan bulaşabilen hastalıklara yol açmaktadır.

OKCEL hava temizleme cihazı sebze ve meyvelerin üzerine yapışan gözle görülmeyen zararlı mikroorganizmaları etkisiz hale getirir ve nem oranını dengeleyerek organik besinlerin daha sağlıklı kalmasını sağlar.

Bu sayede sebze ve meyveler daha hızlı, daha sağlıklı bir büyüme gösterirken, ömürleri en az iki kat artmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında (Amerika, Japonya’da) yapılan klinik, laboratuvar test sonuçlarında bu kanıtlanmıştır.

Sebze ve meyvelerin havadan, üzerlerine yapışan zararlı mikroorganizmaları yok eder.
Havadan bulaşabilecek hastalıkları engeller.
Sebze ve meyvelerin daha hızlı ve sağlıklı büyümesini sağlar.
Sebze ve meyvelerin tüketim ömürlerini uzatır.

Günümüzdeki en önemli problemlerimizden bir tanesi sağlıklı olarak uzun süre organik besinlerin saklanmasıdır. Organik besinlerin ve malzemelerin saklanması için yapılan yatırımlar ve araştırılan teknolojiler gelecek için çok önemli umutlar vaad etmektedir. Bu alanda kendini laboratuvar ve saha testleri ile kanıtlamış olan OKCEL Hava Temizleme Cihazı kapalı veya yarı açık organik saklama alanlarında küf mantar bakteri ve virüsleri yok ederek malzemelerin 2 kata kadar daha fazla saklama süresini size sunmaktadır.

Dolaplar, soğuk hava depoları, seralar, toplama alanları, nakliye araçları, hallerde, süpermarketlerde, otellerde, saklama alanlarında ekonomik ve hızlıca entegre edilerek kullanılmaya başlanabilir. Ozonsuzdur kalıntı yapmaz ya da insana zarar vermez.

Sebze ve Meyve, Organik Besin Depolama Alanının Havası hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçiniz.

0530 320 06 66
0216 641 19 84

Sebze ve Meyve, Organik Besin Depolama Alanının Havası